! You are not logged in to Prodigits. Please register or login.

Ada ada saja. - Page 3/248

Subject: Ada ada saja.
« <> »
awam 21.05.07 - 08:18pm
Ummat yg celaka adalah yg berat sebelah, menyempurnakan hakikat tapi mengabaikan syari'at atau sebaliknya, menyempurnakan syari'at tapi mengabaikan hakikat. Inilah ummat islam yg celaka terbagi 72 golongan itu. * +

awam 21.05.07 - 08:24pm
Jika benar musti yg sedang2 saja, betapa mendapatkan islam secara Kaffah? Betapa mendapatkan jalan yang lurus? padahal Allah menjanjikan jalan kebenaran itu hanya kepada orang2 yg bersungguh2 dijalanNya! Berfikirlah! jangan tertawa yg didulukan. Banyak2lah menangisi kebodohan dan kezaliman diri dihadapanNya! * +

awam 21.05.07 - 08:35pm
Tak usah menunjuk pada orang lain! Sesungguhnya penyakit itu ada pada dirimu! Dan jangan sekali2 engkau menyalahkan tanpa meluruskannya dengan dalil naqli dan aqli yg memadai bagi mereka. Tak usah mencari2 kelemahan orang. Sesungguhnya diskusi agama bukan untuk mencari menang/kalah tetapi mengambil hikmah dari ajaranNya. * +

awam 21.05.07 - 08:41pm
Jika engkau benar maka tujuan utama dari segala ucapanmu adalah nasihat dan pengajaran Allah bagi dirimu sendiri. Tetapi jika engkau berbicara tanpa ilmu, melainkan hanya mengikuti nafsu n syahwat maka engkau menipu diri, sesat dan menyesatkan. * +

rysava 22.05.07 - 04:06am
Kau bicara pd q sbagai orang yg paling paham agama.Kau katakan aq sakit tanpa ilmu kedoktern.Kau brkata benar krn kau brbicara dr sudut pandangmu saja.Coba kau skali saja brfikir dr sudut pandang orang lain.Bukakah agamamu adalh rahmatan lilalamin.Hai teman ketahuilh bagi sakitq,penyakitq adalh obatnya.He-he. * +

vega 22.05.07 - 04:55am
EGP!emang guah pikirin! whistle * +

awam 22.05.07 - 05:24am
Aku tidak menunjuk keluar. Aku menunjuk pada diriku sendiri. Mengingatkan dan menghujat keburukan sifat2ku yg Allah tunjukan dgn sandaran keburukan pada yg kusaksikan. Sebab bagiku yg akan merasakan azab penghisaban hanyalah aku. Tiada yg nyata2 menyaksikan (melihat, mendengar dan merasa) selain aku. ''Sampaikanlah pada yg hidup hatinya, walau pahit dan menyakitkan, demikianlah adab padanya.'' * +

« <> »

Quick reply:

+ go to page 1-248
+ my page
+ functions
3 search
4 submit a reply
6 first page
7 last page
+ bookmark
8 International Forum
9 Forum Index